2016 Trend Saç Kesimleri

0
2079
2016 Trend Saç Kesimleri

2016 Trend Saç Kesimleri

 

Saçlarıyla farklılık yaratmak isteyen kadınlar modanın da etkisiyle saçlarını değişik tarz kesimlerle hareketlendirebilirler. Yeni sezonun en iddialı ve popüler saç modelleri arasında yine hareketli saçlar yer alıyor.

 

2015 sezonunda sıklıkla kullanılan saç kesimlerinin başında kısa saçlar geliyor. Özellikle de maskülen giyinmeyi seven kadınlar arasında oldukça popüler olan kısa saç modeli 2016 senesinde de yükselişe geçmeye başladı. Kısa saçlarınızı jöle ile arkaya tarayarak sokak modasında maskülen bir tavır sergileyebilirsiniz.

 

Yeni sezonda yükselişe geçen saç kesimlerinden biride katlı kısa küt modeller. Ense bölgenizi açıkta bırakan kısa küt modelleri kullanmakta çok kolay. Saç şekillendirici ürünlere gerek duymadan saçlarınızı yıkayıp çıkabilirsiniz. Ayrıca renk olarak daha soft ve yumuşak renklerden faydalanırsanız küt saçlarınızı doğal haliyle kullanmak için dahaz az zaman harcarsınız. Bu yıl küt ve hareketli kesimlerde sarı saçlar kullanılmayacak. Bunun için modellerde öne çıkan renkler genellikle bakır ve altın parıltılı kahve tonları olacak.

 

Saçlarınızın boyunu değiştirmek istemiyorsanız veya uzun saç seviyorsanız düz kesim saçlarınıza veda etmek zorunda kalacaksınız. Alt kısmı yuvarlak kesim olan saçlar yeni sezonda hareketli bir görünüm için tercih edilecek. Yan taraflardan verilen katlı hava size saçlarınızı dalgalı fönle de kullanma imkanı sağlayacak. Senelerden beri kadınların severek kullandığı düz saçlara bu yıl elveda diyen saç tasarımcıları, bu seneyi saçlarda hareket yılı olarak belirlediler.

 

Kadınsı görünümünü korumak isteyen bayanlar hareketli ve dalgalı saçlarıyla daha feminen ve çekici bir hale bürünecek. Düz olmayan hareketli ve asimetrik kesimli saçlar 2016 sezonunda saç kesimlerinin başlıca modellerini oluşturuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here