2018 Mezuniyet Elbiseleri

0
2947

2018 Mezuniyet balosu tarihleri yaklaştıkça genç kızlarda mezuniyet heyecanı katlanmaya devam ediyor. Birçok genç kadın mezuniyet balosunda hala ne giyeceğine karar vermiş değil. Bu yazımızda sezonun en çok dikkat çeken mezuniyet elbise modellerinden bahsedeceğiz.

Öncelikle bu sene mezuniyet elbiseleri mini boylarda değil, midi ve maksi boylarda karşımıza çıkıyor. Midi boylar geçtiğimiz sezonda da oldukça revaçtaydı. Maksi ve midi boy mezuniyet elbiselerinin altına genellikle stiletto ayakkabılar tercih ediliyor. Ayrıca bu sene pastel renkler büyük ilgi çekiyor. Neredeyse her tarzın hoş karşılandığı bir sezon olduğu için rengarenk kombinler de yapabilirsiniz.

Siyah ve beyaz gibi klasik renkler her zaman şıktır. Fakat şimdi içinizdeki enerjiyi dışarıya yansıtmanın tam zamanı. Mezuniyet elbiseleriniz için tercih edebileceğiniz bebe mavisi, pudra pembesi veya turuncu gibi renklerle daha coşkulu bir tarz yakalamanız mümkün. Sezonun yeni trendlerinden biri olan püskül detaylı elbiseleri de mezuniyet elbiseleri seçeneklerinize dahil edebilirsiniz. Renkli püskül detaylarıyla oldukça şık ve enerjik bir tarz yakalayabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise payetli elbiseler. Mezuniyet balonuzun konseptine göre payetli elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Payetlerle daha feminen ve iddialı bir kombin de yapabilirsiniz. Payetli mezuniyet elbiseniz ile kombin yapacağınız parçalara da biraz dikkat etmelisiniz. Payet çok hareketli bir detay olduğundan diğer parçalarınız bu payet ışıltısını dengelemeli. Tüm dikkatleri payetli elbiseniz üzerine çekmek için diğer parçaların daha sade olmasına özen göstermelisiniz.