A Kesimli Elbise

0
1726

A Kesimli Elbise

1955 yılında hayatımıza giren A kesim elbiseler, Cristobal Balenciaga’nın trapez elbisesinden esinlenen Christian Dior tarafından yeniden uyarlanarak ortaya çıkmış. Vücuda tam oturmayan ve bol duran bir siluet ortaya çıkaran Dior, o dönemlerde dar ve bele oturan elbiselere zıt olarak tasarladığı bu modelle başlarda tepkiler alsa da zamanla o dönemin kadınlarının gönlünde taht kurmuş. 60’lı yıllara geldiğimizde dönemin asi kızları, beli vurgulayan tasarımların yarattığı baskıya kafa tutarak A kesimli elbiselere yönelmeye başladılar. O yılların moda ikonlarından olan Twiggy ve Jackie O gibi isimlerin de sıkça A kesim elbise modellerini tercih etmesi, bu modelin hayatımızda kalıcı rol edinmesine sebep olmuş.

Vücudu son derece güzel gösteren A kesimli elbise modelleri, her kadının dolabında mutlaka bulunması gerekenlerden. Özellikle karın bölgesindeki fazlalıklardan şikayetçi olan kadınların bir numaralı kurtarıcı elbiselerinden diyebiliriz. Her duruma uyum sağlayan A kesimli elbiseleri iş yerinde, okulda, özel bir davette kısacası her yerde kullanabilirsiniz. Gideceğiniz yere göre seçeceğiniz aksesuarlar ve A kesimli elbisenizle güne hazırsınız!

A kesimli elbiselerin altına hangi ayakkabıyı giymeliyim diye sorarsanız, size 2 cevabımız olur. Dizüstü çizmeler ya da düz ayakkabılar. Mevsime göre seçim yapmak sizin elinizde! Adeta 60’lı yılların üniforması haline gelen bu elbise modeli yıllar geçmesine rağmen daima modaya uygun! O yılların “it girl” kızları gibi görünmek isteyenler için A kesimli elbise bulunmaz Hint kumaşı adeta!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here