Babalar Günü Hediye Önerileri

0
862

Babalar Günü Hediye Önerileri
Babalar günü genellikle her sene haziran ayının üçüncü haftası kutlanmaya başlanır. Babalar günü bu sene ramazan ayı içinde 19 haziran Pazar günü kutlanacaktır. Babalar gününde babanızı mutlu etmek, istiyorsanız gelin hediye seçimi önerilerimizi sizinle paylaşalım:
Babalar gününde öncelikle babanızın nelerden hoşlandığını, babanızın günlük hayatını düşünün. Kullanışlı bir hediye olsun istiyorsanız babanızın günlük yaşantısında iş hayatında öncelikle işe yarayacak olan bir hediye tercih edebilirsiniz. Örneğin iş yaşamı için düşünüyorsanız kartvizitlik, kalem, gibi hediyeleri tercih edebilirsiniz.

Babalar Günü Nasıl Kutlanmaya Başlandı?

Babalar günü hangi tarihte nasıl kutlanmaya başlandı?
Amerikan iç savaşları sonrasında bir gazinin kızı olan Dodd. Asıl adı Sanora Smart Dodd, anneler gününün kutlanması gibi aynı zamanda babalar gününün de kutlanması gerektiğini düşünmüştü. Dodd’un babası anneleri öldüğünde altı çocuğunu da  kendisi bakmıştı. Dodd babasının doğum tarihi olan 5 Haziran gününe babalar günü ilan edilebilmesi için çalışmalara başlamış, yalnız o tarihe çalışmalar yetişmeyince haziran ayının üçüncü haftasına çalışmalar tamamlanmıştı. O nedenle babalar günü haziran ayının üçüncü haftası kutlanmaktadır. Babalar günü ilk 1907 tarihinde çoğunluğunun baba olduğu Amerika’da meydana gelen maden kazasında  360 erkeğin ölümünün ardından kutlanmaya başlandı.  Babalar günü tarihte ilk kez 19 Haziran 1910 tarihinde Washington kentinin Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılı zamanın ABD başkanı Calvin Coolidge da kutlamaların gerçekleşmesini sağlamış, fakat resmi olarak babalar gününü ilan etmemiştir. 1966 yıllara gelindiğinde o zamanın başkanı Lyndon Johnson her yıl babalar gününün haziran ayının üçüncü haftası olacağını açıklayarak bildiri yayınlamıştır. 1972 yılları arasında Richard Nixon’ın resmi imzasıyla babalar günü resmi tatil olarak ilan edilmiş olmuştur.

Babalar Günü İçin Hediye Seçimi
Babalar gününde alacağınız hediyeyi babanızın günlük yaşantısına, iş yaşamına uygun olarak seçebilirsiniz. Örneğin; babalar gününde kol düğmesi almak istiyorsanız, kol düğmesinde babanızın baş harfi yer alabilir. Bunun haricinde tabletler, cep telefonları, saat, kravat, kartvizitlik, anahtarlık, cüzdan, fotoğraf baskılarıyla hazırlanan özel tasarım hediyeleri de ideal bir hediye seçimi olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here