Balmain Pre-Fall 2016 Koleksiyonu

0
2003
Balmain Pre-Fall 2016 Koleksiyonu
Balmain Pre-Fall 2016 Koleksiyonu

Balmain Pre-Fall 2016 Koleksiyonu

Paris’te yaşanan üzücü terör olaylarından sonra “Paris ışıklar şehri ve biz bu koleksiyonla tekrar ışıkları açmak istiyoruz.” söylemiyle moda severlerin huzuruna çıkan Balmain 2016 Pre-Fall koleksiyonu, iddialı tasarımlarla gerçekten ışıkları yakmışa benziyor. Özellikle kısa elbise tasarımlar ve uzun tuvaletler düğünler, mezuniyet vs… gibi özel günlerde ilham alabileceğiniz türden.

Balmain’in kreatif direktörü Olivier Rousteing yarattığı bu müthiş koleksiyonuyla gerçekten tam puan almayı bir kez daha başardı! Zaten Balmain’in yıllardır yaptığı tasarımları kırmızı halılarda, davetlerde birçok ünlünün üstünde görüyorduk. Bu yıl içinde diğer Balmain koleksiyonlarının da mükemmelliğini düşünürsek, bol bol Balmain göreceğiz diyebiliriz.

Rokoko esintileri taşıyan ve olağanüstü işçiliğe sahip olan bu koleksiyonda sıkça kullanılan püsküller, bu püskül trendinin uzun bir süre daha bizlerle olacağını gösteriyor. Bunun yanında yine koleksiyonda sıkça kullanılan dantel detaylar da 2016-17 Sonbahar/Kış aylarında kadınların vazgeçemeyeceği detaylardan biri olacak. Koleksiyonda kullanılan korseler bütün kadınları sevindirecek detaylardan biri. Özellikle göbek çevrenizde fazlalıklarınız olduğunu düşünüyorsanız bu detay en çok sizleri sevindirecektir. 🙂 Bel çevresinde kullanılacak olan korselere ek olarak, kalça kemiğinden itibaren kabaran etekler de biz kadınları daha zayıf gösterecek diğer detaylardan biri.

Straplez, bol püskül, korse, dantel… Balmain’in hazırladığı 2016 Pre-Fall koleksiyonu, her türlü kadını düşünerek tasarlanmış. Sahip oluruz ya da olamayız bilemiyorum ama bu modeller ülkemizde bolca taklit edilecek ya da ilham verecek diye düşünüyoruz. Kreatif direktörlüğünü Pascal Dangin’in yaptığı lookbook çekimlerinin muhteşem fotoğrafları da AJ Numan imzası taşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here