Basen Gizleme Yöntemleri

0
3587

Basen Gizleme Yöntemleri

Eğer basenleriniz biraz büyük ve bundan şikayetçiyseniz bu haber tam sizlere göre! Ufak değişiklikler yaparak basenlerinizi kolay yoldan saklayabilmeniz mümkün. Her ne kadar zor gibi görünsede kıyafetinizde yapacağınız bir kaç stil değişikliği, şikayetçi olduğunuz basenlerden kurtulmanızı ya da onları küçük göstermenizi sağlayacak.

Koyu renklerin her zaman daha dar gösterdiğini biliriz. Kıyafetlerinizi kombinlerken üst kısmınız açık renklerden oluşmalı ve aşağı doğru renkler koyulaşmalıdır. Bu giyim tarzı basenleri saklamak için en iyi yollardan biridir. Elbise veya eteklerde detaylı parçalar kullanmaktan kaçınmalısınız. Pantolon cepleri belirgin desenli, elbiseler ise büyük desenlerden oluşmamalıdır. Çünkü bu büyük desenler dikkati direkt saklamak istediğiniz yere çeker. Basenleri saklamak istiyorsanız, kıyafetlerde minimal desenli parçalar ön planda olmalıdır. Dikkati basenlerden başka yönlere çekmek için küçük desenler idealdir.

Genelde basenleri gizlemek için uzun hırkalar ya da uzun ceket modelleri tercih edilir. Bu uzun seçimlerden olabildiğince uzak durmanızı öneriyoruz. Çünkü bu uzun modeller basenlerinizi olduğundan kalın gösterir. Bunu önlemek için belde biten ceketlerden yardım alabilirsiniz. Basenleri saklamak için hile yapmak istiyorsanız bazı kombinlerde basenlerin üstünü kapatmamalısınız. Kısa ceketler bazı kombinler için hayat kurtarıcı olabilir. Bu tip bir ceket giymek istiyorsanız; elbisenizin geniş kesim olmasına dikkat etmelisiniz.

Basenleri saklamak için en yollardan biride; yüksek topuklu ayakkabı giymektir. Stiletto ayakkabılarla basenlerinizin daha yukarıda gözükmesini sağlayabilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabı giyerken ayağın üst kısmının görünmesine dikkat edin. Böylelikle bacak boyunuz uzun gözükecek ve basenleriniz daha küçük duracaktır.

Dikkati basenlerden farklı bir yöne çekmek için üst kısma yoğunlaşın. Bunun için büyük ve taşlı kolyeler kullanabilirsiniz. Büyük kolyeler dikkatin dağılmasını sağlayarak alt kısmı belirsiz hale getirirler. Elbise tercihinde sizin için en uygun elbise modeli; A kesim elbise modelleridir. Alt kısma doğru genişleyen eteklerden oluşan bu tip elbiseler basenlerinizi doğru şekilde saklayacaktır.

Basen problemi için, korse gibi sizi rahatsız eden bir takım materyaller kullanmak yerine kıyafetlerinizle saklama yöntemlerini tercih edin. Korseler uzun süreli kullanımlarda selülit gibi cilt problemlerine neden olabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here