Bu Sezon En Çok Göreceğimiz Ayakkabılar

0
967
Bu Sezon En Çok Göreceğimiz Ayakkabılar
Bu Sezon En Çok Göreceğimiz Ayakkabılar

Bu Sezon En Çok Göreceğimiz Ayakkabılar

Her sezon değişen trendler, tekstil alanında en ufak bir aksesuar için bile geçerli. Tokası, kemeri, küpesi derken her sezon da yeni bir şeyler ekliyoruz dolabımıza. Defilelerde, ünlülerde ve sokak modasında sık sık karşımıza çıkan modeller kimi zaman itici gelse de zamanla bizleri kendine alıştırıyor ve bir bakmışız o modeller dolabımıza ekleniyor. Bu durum 2016 İlkbahar/Yaz sezonu ayakkabı trendleri için de geçerli…

2016 İlkbahar/Yaz sezonu ayakkabı trendlerinde geriye dönüş yaşadığımız aşikar. Vintage modeller bizleri 60’lı, 70’li yılların esintilerine bırakırken, bir yandan da günümüz parçalarıyla harmanlandıklarında ortaya ilginç ve yaratıcı şeyler çıkıyor. Özellikle Victorian dönemine gönderme yapan tasarımlar bu sezonun en iddialı parçalarından biri!

Artık zamansız parçalardan biri olarak gördüğümüz sneakerslar, her sezon olduğu gibi bu sezon da sıkça karşımıza çıkacak. Bunun yanı sıra loafer görünümlü kürklü terlikler de yükselişini sürdürüyor olacak. Demin de dediğimiz gibi başta itici gelen bu terlikler bir süre sonra dolabınızda yer edinecek gibi görünüyor. Victorian döneminin ayakkabı modellerini düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk detay topuklar olmalı… Kısa fakat eğimli topuklar, brokar tatlar taşıyan ayakkabı modelleriyle tekrar canlanıyor bu sezon. Gladyatör sandaletlerin bir türevi olarak hayatımıza dahil olan çapraz, bilekleri de aşan bağcıklı babetler ise biz kadınların şimdiden vazgeçilmezleri arasına girdi bile!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here