Cildiniz Kışa Hazır mı?

0
506

Havalar iyice soğumaya başladı ve kış yüzünü gösterdi. Cildimiz şu sıralar olduğundan daha gergin. Nemlendiricilere kış aylarından her zamankinden çok ihtiyacımız var. Soğuyan havanın nemini emdiği cildimize gereken ilgiyi göstermek lazım. Rüzgar, yağmur derken, hava şartlarından etkilenen cildimizin nem takviyesine ihtiyacı var.

Kuru Ciltlerin Nem İhtiyacı

Özellikle kuru ciltlerin kış aylarında işi oldukça zordur. Sadece suyla yıkama ile bile gerilen cilt, bir de hava şartlarının keskinliği ile iyice kurumaya yatkınlaşır. Bunun için cildi sabah akşam uygun bir nemlendirici ile nemlendirmek gerekir. Makyaj altına muhakkak nemlendirici uygulanmalıdır. Gece yatarken sürülen krem ise oldukça önemlidir ve firmalar bunun için gece kremleri üretirler. Gece kremlerinin içerikleri gündüz kremlerine göre daha yoğumdur. İllaki gece ve gündüz olarak kremlerinizi ayırmak zorunda değilsiniz. Burada önemli olan ihtiyacınız doğrultusunda cildinizi besleyen ürünü seçmektir.

Normal Ciltlerin Nem İhtiyacı         

Normal ciltler her zaman en şanslı cilt tipidir. Ancak her cilt tipinin olduğu gibi normal ciltlerinde neme ihtiyacı vardır. Burada önemli olan cilt tipine uygun ürünü seçerek cildin nem dengesini korumak olacaktır.

Karma Ciltliler Nasıl Nemlendiriciler Kullanmalı?

Karma cilt tipi en çok uğraştıran ve zahmetli cilt tiplerindendir. Hele ki kurudan karmaya olan ciltler ürün seçimi konusunda da oldukça zorlanırlar. Bölgesel yağlılık problemleri olan bu cilt için uygun peelingler ve nemlendiriciler bulunmaktadır.

Yağlı Ciltlerin Nem İhtiyacı

Sanılanın aksine yağlı ciltlerinde nem ihtiyacı vardır. Sebum dengeleyici temizleyiciler ile nem dengesini korudukları ciltlerini yağlı cilt tipi için özel olarak üretilmiş nemlendiricilerle desteklemeleri gerekir.