Dalgalı Saçlara Kavuşmak İçin Ne Yapılır?

0
1393

Saçlarınızın uzunluğu farketmeksizin toplanacak boyutta ise çok sayıda değişik model yapmanız mümkün. Düz, dalgalı , kıvırcık saç modelleri sizi tek düzelikten uzaklaştırarak yüzünüze farklı bir hava katarak sizi bambaşka bir görünüme sokabilir. Dalgalı saç modelleri denilince akla ilk olarak iri su dalgaları omuzlarınıza doğru uzanan bukleler gelir.

Örgü İle Dalgalı Saç Yapımı:
Dalgalı saçlar denilince iri su dalgaları aklımıza gelmektedir. Saçlarınızı saç tellerinize zarar vermeyecek şekilde dalgalandırmak istiyorsanız örgü ile su dalgaları oluşturabilirsiniz. Örgü ile dalga oluşturmak istiyorsanız banyodan çıktıktan sonra ıslak saçınızı istediğiniz kalınlığa göre örebilir, daha sonra kurutma makinası ile örgüleri kurutup açtığınızda hafif su dalgaları oluştuğunu görebilirsiniz. Bu işlem için eğer akşamdan ıslak saçınızı örüp kuruttuktan sonra sabah kalktığınızda örgüleri açarsanız daha belirgin kalıcı dalgalara ulaşmış olursunuz.

Maşa kullanarak dalgalı saçlara kavuşma:
Temiz ve kurutmuş olduğunuz saçlara önce ısıya dayanıklı spreylerden sıkın. Daha sonra istenilen kalınlığa göre maşayı saçlarınıza dolayarak bir süre beklettikten sonra maşadan ayırın. Kalınlığa göre iri dalgalar daha doğal ince dalgalar ise daha sık dalgalar oluşmasını sağlar. Maşaya sahip  değilseniz saç düzleştirici makinelerle dalgalı saçlar yaratmanız mümkün. Düzleştirici ile ayarladığınız saç tutamlarını kendi etrafında döndürerek de dalgalı formlar yakalayabilirsiniz.

Bigudi ve saç bandı kullanarak dalgalı saçlara kavuşmak için:
Saç bandı kullanarak doğal dalgalar oluşturmak istiyorsanız bunun için başınızın üstünde duracak şekilde bir bandanayı kullanabilirsiniz. Dalgalı saçlar yapmak için kendi hayal gücünüze göre dalgalar kullanabilirsiniz.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here