Diz Üstü Çizme Nasıl Giyilir?

0
2775
Diz Üstü Çizmeler Nasıl Giyilir?

Diz üstü Çizme Nasıl Giyilir?

Diz üstü çizmelerin modası bu senede bütün ihtişamıyla birlikte devam ediyor. Kış mevsiminin vazgeçilmez çizmelerinden biri haline gelen diz üstü çizmeler daha çok uzun bacaklı kadınlar için biçilmiş kaftan. Boyunuz kısaysa fakat belli vücut ölçülerine sahipseniz bir takım hilelerle dizüstü çizmeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Diz üstü çizmeleri daha çok uzun bacaklı kadınlar tercih etmeli. Bacak boyunuz uzunsa bu çizmelerin içinde daha çok devleşeceksiniz. Bu tip çizmeleri bacak boyunuz kısaysa ve kalın bacak ölçülerine sahipseniz giymemeniz gerekir. Boyunuz kısaysa da fakat ince vücut ölçülerine sahipseniz dizüstü çizmeleri mini elbiselerle ve eteklerle giyerek modaya ayak uydurabilirsiniz.

Diz üztü çizme modelleri
Diz üztü çizme modelleri

Diz üstü çizmeler daha çok şortlarla veya mini elbiselerle giyildiğinde kendini gösteriyor. İsterseniz taytların ve skinny pantolonların altına da dizüstü çizme tercih edebilirsiniz. Çizmenizi kapatacak hiç bir detaya yer vermemeniz gerekiyor. Uzun elbiselerle ve bol pantolonlarla dizüstü çizme giymeye kalkmayın. Moda tasarımcıları bu tip çizmelerin kısa gömlek elbiselerle daha iyi kombin edildiğini belirtiyor. Fakat yurt dışı modası için sokaklarında bir o kadar özgür olması gerekiyor. Siz şimdilik dizüstü çizmenizi daha minimal parçalarla bir arada kullanmaya devam edin.

Diz üstü çizme modelleri
Diz üstü çizme modelleri

Gündelik hayatta dizüstü çizme giyecekseniz çok uzun olmamasına dikkat etmelisiniz. Kalçaya dek uzanan dizüstü çizmeler günlük hayat için ideal değildir. Bu çizmeler defilelerde sıklıkla kaşımıza çıkar. Gündelik hayat için uzun çizmeler dizin hemen üzerinde bitmelidir.

Diz Üstü Çizme Modelleri
Diz Üstü Çizme Modelleri

Bu tip bir çizmeyle her an avam bir görünüm sergileyebilirsiniz. Bunun için günlük hayatta daha çok dar pantolonlarla giymeyi tercih etmelisiniz. Özel gecelerde ise çizmenizi çok kaliteli bir elbiseyle kombinleyebilirsiniz. Üzerinizdeki elbisenin sade ve şık olmasına özen gösterin. Dikkat çekici bir çizme tipi olduğu için diğer parçaların sade olmasına özen gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here