Doğal Makyajın Püf Noktası: Aydınlatıcılar

0
1437
Doğal Makyajın Püf Noktası Aydınlatıcılar
Doğal Makyajın Püf Noktası Aydınlatıcılar

Doğal Makyajın Püf Noktası: Aydınlatıcılar

2015’in son aylarında başlayan doğal makyajın oldukça popüler olduğu bir dönemdeyiz. Artık abartılı makyajları ne defilelerde, ne sokaklarda ne de özel davetlerde görüyoruz. 2016’nın bahar aylarına adım attığımız şu günlerde ekranlarda ve sosyal medyada birçok ünlü ismi doğal makyajla görüyoruz. Kiralık Aşk dizisinde Defne karakteri, Aşk Yeniden dizisinde Zeynep, Güneşin Kızlarında Nazlı ve Selin karakterlerinde ve birçok yabancı ünlü yıldızlarda gördüğümüz doğal makyajlardan kolay kolay vazgeçemeyecekmişiz gibi görünüyor.

Peki, doğal makyaj yaparken üzerinde durmanız gereken en önemli kısmın aydınlatıcı kısmı olduğunu söylesek? Yüz şeklinize göre doğru noktalara süreceğiniz aydınlatıcılar sayesinde doğal görünümlü bir makyaja kavuşmuş olacaksınız. Nasıl mı?

Öncelikle aydınlatıcıları yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeye uygulamanız gerektiğini unutmayın. Amacımız duru, sağlıklı bir cilt görünümü… Peki cildimizin sağlıklı görünmesi için ne yapmalıyız?

  • Cildinizi nemlendirin: Eğer cildinizin aydınlık görünmesini istiyorsanız, cildinizi temizledikten sonra cildinizin nem ihtiyacını karşılayın. Cilt tipinize uygun nemlendiricinizi uyguladıktan sonra 5 dakika cildin neme doymasına izin verin sonra fondöten uygulayın.
  • Alnınızın orta bölgesine: Kaşlarınızın arasından alnınıza doğru üçgen şeklide uygulayın.
  • Elmacık kemiklerinin tepelerine: Allığınızı sürdüğünüz bölgenin hemen üstüne uygulamalısınız.
  • Burun bölgesi: İnce bir şerit şeklinde ve burnunuzun uç kısmına uygulayın. Kemik kısmının daha belirgin ve ince görünmesini sağlayacak.
  • Dudak üstü ve orta kısmına: Dudakların daha dolgun göstermek için uygulanan bir yöntem.
  • Çenenizin orta kısmına: Ters üçgen şeklinde uygulayın.
  • Kaş altlarınıza: Kaş altlarına uygulayabilirsiniz. Bu uygulama kaşlarınızı kalkık gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here