En İyi Güneş Kremleri 2016

0
1533
En İyi Güneş Kremleri 2016
En İyi Güneş Kremleri 2016

En İyi Güneş Kremleri 2016

İlkbahara adım attığımız şu günlerde sıcacık Yaz aylarının ve tatilin hayalini kurmaya başladık bile. Bir an önce o izin günü gelse de tatile gitsek diyenler, bu haberimiz sizleri fazlasıyla yakından ilgilendiriyor! 2016 Yaz sezonunda tatile giderken bavula atmanız gereken en önemli şeylerden biri kesinlikle güneş kremleri… Peki hangi markada, hangi fiyata güneş kremleri var? Bu sorunun yanıtına geçmeden önce güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeli ve güneş kremini nasıl kullanmalı gibi sorular hakkında birkaç bilgi vermek istiyoruz.

Öncelikle güneş kremi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, cilt tipine uyumlu olup olmadığı. Genelde güneş kremleri alırken vücut tipimize uyup uymadığına dikkat etmeyiz. Eğer açık ten rengine sahipseniz mutlaka 30 ve üstü koruma faktörü olan güneş kremlerini seçmelisiniz. Ülkemizde genelde orta ton ve buğday tonlarda cilt tipine rastlandığı için 12 ve 30 arası korumaları da tercih edebilirsiniz. Yine dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de eğer tatil seçiminiz deniz kenarında olan bir yerdeyse mutlaka UV A ve UV B özellikleri olan bir güneş kremi seçmeniz gerekir.

Araştırmalara göre, güneş kremini ovmadan ve bastırmadan kullanmanın gerektiğini söyleyen uzmanlar, satın alacağınız güneş kremlerinin sağlık bakanlığından onaylı olmasına da dikkat etmemizi söylüyor. Yaz yaklaşadursun bazı markalarda halen indirimlerin devam ettiğini söylemeyi de unutmayalım! 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here