Etnik Stil Oluşturma Rehberi

0
1617
Etnik Stil Oluşturma Rehberi
Etnik Stil Oluşturma Rehberi

Etnik Stil Oluşturma Rehberi

Etnik stilde göz alıcı kumaşlar ve kıyafetler kullanılarak sadelikten uzak bir görünüm sergilenir. Etnik giyim tarzı içinde kullanılan şallar ve renkli elbiseler bu stilin öne çıkan giyim parçalarının başında yer alır.

Etnik stilde oldukça önemli diyebileceğimiz parçaların başında aksesuarlar gelir. Abartılı takılar ve büyük boyutlu kolyeler, göz alıcı bir şekilde sokak modasında sergilenir. Birden fazla örgülü ve renkli bileklikler, özellikle gümüş renkte metal takılar etnik stilde sıklıkla kullanılır. Pembe, turuncu ve sarı gibi renkler bu stilin öne çıkan renklerini oluşturur.

Etnik stile hakim olmak istiyorsanız renkli giyinmeyi sevmeniz gerekiyor. Kıyafetlerinizde daha kadınsı çizgileri tercih ediyorsanız bu stil size göre değil. Daha çok bohem stili ile paralel giden bir trende sahip olsa da etnik çizgide modeller daha belirgindir ve sadece giyimde farklılık yaratılır. Bohem stilde davranışlarda stile göre şekillendirilir.

Etnik stile yatkın olan desenler genellikle geometrik ve karışık desenlerden oluşur. Bu stilde elbiselerden faydalanmak istiyorsanız kahverengi ve turuncunun her tonunu tercih edebilirsiniz. Elbiseniz son derece rahat görünümde olmalıdır. Etnik stilde dar kıyafetlere yok yoktur. Kollar omuzdan başlayarak genişler ve bileklere kadar açılarak daha rahat bir tarz yakalanır. Aksesuar olarak uzun kolyeler sıklıkla tercih edilir. Etnik stilde ayakkabıların üzerinde yerel işlemeler tercih edilir. Bilekten örgü bağcıklarla bağlı olan ayakkabılar etnik stilin en önemli parçalarındandır. Örgü ve işleme detayları etnik stilin hemen hemen her kısmında kullanılır.

Saçlar her zaman dalgalıdır. Stile uygun saçlara örgü iplerle süslemeler yapılabilir. Bazı moda editörleri bileklerine birçok bilekliği aynı anda takarak etnik stili en iyi şekilde yansıtmaya çalışırlar. Etnik stili yaz mevsimi için uyarlamak istiyorsanız kot şortunuzun üzerine uzun etnik hırkanızı giyerek uzun kolyelerle birlikte kombin yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here