Gardırop Düzenleme Nasıl Yapılır?

0
451

Alışveriş yapmayı hepimiz seviyoruz. Bazen gereksiz şeyler aldığımız olabiliyor. Kimi zaman ise asla uygun parçaları bulamadığımızdan giyemediğimiz kıyafetler oluyor. Öylece dolapta bekleyen sezonlar öncesi kıyafetler de cabası. Bazı parçalardan vazgeçemiyoruz. Öylece dolabımızda duruyor.

Yığılan kıyafetler, ayakkabılar, takılar gereksiz kalabalık oluşturuyor. Dolabımızı düzenlemeye öncelikle kullanmadığımız eşyaları ayırarak başlamalıyız. Gardırop düzenleme, gereksiz olan detayları ortalıktan kaldırıp, kalabalığı hafifletip, aradığımıza da daha kolay bulmamıza yardımcı olacaktır. Kıyafetlerimiz, ayakkabılarımız, aksesuarlar olarak kategorilere bölüp, işimize yaramadığını düşündüğümüz parçaları ayırmalıyız. Ayırdığımız bu parçaları çevremizdeki ihtiyaç sahiplerine veya kardeşimize vererek değerlendirebiliriz. Bu şekilde hem dolabımız rahatlar hem de ihtiyaç sahibi birisini mutlu etmiş oluruz.

Gardırop düzenleme yaparken, dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ihtiyacımız olmayan ürünleri ayırdıktan sonra, kategorilere ayırarak düzenleme yapmaktır. Düzenlemeyi renklere veya çeşitlere göre yapabilirsiniz. Beyazlar vs. gömlekler gibi. Ayakkabıları, türlerine göre ayırabilir, takılar için bölmeli düzenleyiciler kullanılabilir. Kıyafetleri ise en çok kullandıklarımıza göre elimizin altına en yakın olan yerlere koymakta fayda var.

Bütün bunların yanında gardırop düzenleme işi bittikten sonra düzeni devam ettirmek çok önemlidir. Bunu devam ettirebilmek için de akıllı çözümlerden faydalanarak dolap içi düzenleyicilerin yardımına başvurulabilir. Böylelikle bir parçaya ihtiyacımız olduğunda, onu alabilmek için rafı olduğu gibi indirmemize gerek kalmayacak ve dolabımız uzun süre düzenli olacak.