Gözaltı Morlukları İçin Öneriler

0
1056

Göz Altı Morlukları İçin Öneriler

 

Göz altı morlukları genellikle yanlış beslenme ve genetik nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Aşırı şekilde yorgunluk ve uykusuzlukta gözaltı morluklarına neden olan diğer etmenlerdendir.

 

Göz altı morluklarını pratik bir şekilde yok etmek için salatadan faydalanabilirsiniz. Salatalığı ince şekilde keserek gözleriniz kapalı olacak şekilde  gözlerinizin üzerine koyun. Bu şekilde 15 dakika bekleyin. Göz altı morluklarınız için bu uygulamayı haftada 2 kez tekrarlayın.

 

Aynı şekilde patatesi çiğ şekilde dilimleyerek gözleriniz kapalı haldeyken üzerine koyabilirsiniz. Patates içinde yer alan etken maddeler göz altı morluklarının giderilmesinde oldukça etkilidir.

Göz altı morluklarını engellemek için bol miktarda dinlenmeli ve bilgisayar gibi gözleri yoran aletlerden uzak durmalısınız. Günde 3 öğün yemeli ve 8 bardak su içmeyi ihmal etmemelisiniz. Su bütün vücuda olduğu kadar gözlere de fayda sağlar.

 

Gözlerde meydana çıkan göz altı morlukları için bir yemek kaşığını buzdolanına koyup ihtiyaç duyduğunuzda kaşığı göz altlarınızda gezdirebilirsiniz. Kaşığın sırt kısmı soğuk olduğu için göz altı morluklarına oldukça iyi gelecektir.

Süt göz altı morluklarının giderilmesinde oldukça etkilidir. Bir pamuğu süte batırın ve göz altlarınızı bu pamuk yardımıyla silin. Gözaltlarında yer alan morluklar bir kaç uygulamayla belirsiz hale gelecektir. Morlukların tamamen geçmesi imkansız olsa da yapılan uygulamalarla ilerlemesi durdurulabilir. Kadınlar kadar erkekler de yukarıdaki önerilerden faydalanarak bu problemin üstesinden gelebilirler. Yoğun geçirilen günlerde göz altlarınızda problem yoksa bile gözlerinizi kapatarak dinlendirmeyi unutmayın. Sürekli okumak ve gözlerinize zarar veren ekranlara bakmak gözlerinizin yorulmasına neden olur. Göz çevresi sağlığını korumak yaşınızın daha genç görünmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda bakışlarınızın daha canlı görünmesine neden olarak sizi daha enerjik gösterecektir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here