Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri

0
1396
Makyaj Hileleri

Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri

Kadınlar makyaj yaparken bazı detayları es geçerek kendilerini olduklarından daha farklı göstermeyi başaramazlar. Estetik görüntünüzün üzerine bir şeyler koyarak daha güzel olmayı amaçlıyorsanız bir takım makyaj hilelerini doğru şekilde uygulamalısınız.

Gözleriniz olduğundan küçükse; göz altına beyaz kalem ya da ten rengi kalem sürerek onları daha fazla ortaya çıkarmalısınız. Gözler makyajın en önemli bölgelerinden biridir. Arkaya atılması değil öne çıkarılması gerekir. Bu nedenle gözleri koyu renklere boğmak yerine açık renklerle öne çıkarmak gerekir.

Cilt nemlendirilmeden makyaja başlanmamalıdır. Cildinize en iyi ürünü sürseniz bile nemlendirilmeyen bir cilt saatler sonunda makyajı kusacak ve kötü bir görüntü ile baş başa kalmış olacaksınız. Bu nedenle makyajdan önce cildi nemlendirmek çok önemlidir. Cildinizde yer alan kırışıklıkların daha fazla ön plana çıkmasını engellemek için iyi şekilde nemlendirilmesi şarttır.

Cildinizi pürüzsüz hale getirmek için fondöten sürmeyi abartmayın. Kalın ve tabaka şeklinde sürülen fondötenler bir süre sonra kırışmış bir ciltle başbaşa kalmanıza neden olur. Cildinize hafif yapılı fondötenler uygularken az miktarda uygulamaya özen gösterin. Az fondöten sürmenin tek eksik yönü kapatıcılar kadar verimli olmamasıdır. Fakat bu görünümde cildiniz daha fresh bir hal alacaktır.

Cildiniz makyajın en önemli bölgesidir. Bunun için ayda bir defa nem maskesi ile cildinize nem yükleyin. Bu tüyo ile birlikte cildiniz her zaman daha nemli ve parlak görünecektir. Yağlı cilde sahipseniz nem maskelerini uygularken daha dikkatli olun. Akneli cilde fondöten sürmekten kaçının. Kapatıcı özelliği yüksek olan bir pudra yardımıyla cildinizi tek renk tonuna getirebilirsiniz.

İçten ve dıştan cildinize nem sağlamayı unutmayın. Dıştan nem maskesi yaparken içten de su içerek nem takviyesi sağlayın. Nemli bir cilt makyaj yapmasanız bile sizi bakımlı ve daha genç gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here