Kış Sezonunun Makyaj Trendleri

0
941

Kış Sezonunun Makyaj Trendleri

Kış sezonuna doğal makyajın hakim olacağını söylemek yanlış olmaz. Hafif pembe allıklar ve doğal tonlardaki pembe rujlar, yeni sezonda kış makyajı hakkında bize bazı ipuçları veriyor.

Kış sezonunda varla yok arası makyaj yapmak trend olacak. Gözlerde bile sadece bir rimelle desteklenen makyajlar ön plana çıkacak.  Bu yıl kirpiklere ve gözlere verilen önem daha fazla. Gerektiğinde takma kirpikle güçlendirilmiş olan bakışlarda yoğun şekilde rimel göreceğiz.

Davetlerde ve özel gecelerde vamp bir görünüm içinde olmalısınız. Yeni sezonda kadınlar özel geceler için daha feminen bir makyaj stili kullanacaklar. Gözlerde buğulu bir makyaj ve dudaklarda belirgin renkler ön plana çıkacak. Bir kaç dakika içinde buğulu göz makyajı yapmak için gözlerinize siyah bir kalem sürerek kulak çubuğu yardımıyla dağıtabilirsiniz. Dudaklarınıza ise kırmızı, bordo gibi belirgin rujlar sürerek daha çekici bir hale gelebilirsiniz.

Doğal kırmızı dudaklar kış sezonunda oldukça popüler olacak. Doğal renklerde kırmızı ruj kullanmak istemiyorsanız yine şanslısınız. Çünkü koyu kırmızı dudaklarla da feminenliğin sınırlarını zorlayabilirsiniz. Kırmızı tonlardaki rujlar kış sezonunun en iddialı ruj renkleri arasında yer alıyor.

Egzotik renkteki farları kullanmak için geç kalmış sayılmazsınız. Her ne kadar yaz rengi gibi görünse de egzotik farlar sezonun iddialı far renklerini oluşturuyor. Turuncu, yeşil ve sarı gibi far renklerinden özgür şekilde faydalanabilirsiniz.

Sezonun gündelik olarak kullanılabilecek en doğal tonları kesinlikle nude renkler. Nude ruj renkleriyle yoğun göz makyajı yapsanız bile dudaklarınız sayesinde makyajınızı başarılı şekilde dengeleyebileceksiniz. Sezonun farklı makyaj trendleri katıldığınız davetlere ve gündelik hayata göre değişiklik gösterecek diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here