Kore Kadınlarının Makyaj Rutini

0
1450

Son dönemde paylaştıkları videolarla inanılmaz değişimler sergileyen Kore kadınlarının cilt bakım sırlarını duyuyoruz. Bembeyaz ciltlerine, sayısız maske ve serum uyguladıklarını ve bakıma oldukça önem verdiklerini biliyoruz. Makyaj kısmına gelince ne kadar çok makyaj uygularlarsa uygulasınlar duru ve canlı görünen halleri dikkat çekiyor.

Canlı Parlak Ten Makyajı

Kore kadınları ten makyajlarını tek tonda genellikle açık renk tercih ediyorlar.  Yanakları pembe allık kullanma kısmı işin olmazsa olmaz yanı. Beyaz tenlerine, son yılların favorisi aydınlatıcı ile nemli görünüm veriyorlar.

Gözler Ön Planda

Düşük göz kapakları ile bilinen Kore kadınlarının göz makyaj detayı oldukça önemli aşamalardan biri. Öne çıkmış kirpikler, gözü kalkık gösteren eyeliner uygulamaları ile gözlerine daha iri görüntü veren Kore kızları, zaten çekik olan gözlerini iyice belirginleştiriyorlar.

Son dokunuş Ruj

Ruj makyajın tamamlayıcısıdır. Günlük makyajlarında soft tonları tercih eden Koreliler, genellikle pembe ve tonlarını tercih ediyor. Kore kadınlarının makyaj rutini, makyaj yapmayı seven kadınların ilgisine çekiyor. Bu denli temiz görünen pürüzsüz cildin sırrı biraz makyaj, birazda bakım sanıyoruz.