Makyaj Yaparken Aydınlatıcı Nasıl Uygulanır?

0
1888

Makyaj Yaparken Aydınlatıcı Nasıl Uygulanır?

Makyaj yaparken aydınlatıcı nasıl kullanılır?
Makyaj yaparken aydınlatıcı nasıl kullanılır?

Makyajınızda bir şeylerin eksik olduğunu düşünüyorsanız bazı ürünlerinden yardım almıyorsunuz demektir. Aydınlatıcılar bir makyajı en iyi haliyle ortaya çıkarır. Yüzünüzde vurgulamak istediğiniz bazı bölgelerde aydınlatıcı kullanırsanız yüzünüz çok daha estetik görünecektir.

Aydınlatıcılar cildinize sağlıklı bir görünüm verir. Natural tonlarda makyaj yapmış olsanız bile aydınlatıcı yüzünüze daha canlı bir görünüm verecektir. Makyajınızı tamamlamak için aydınlatıcıları yüzün bazı bögelerine mutlaka uygulamalısınız.

Kaşlarınızın daha düşük olmasından şikayetçiyseniz kaşlarınızın alt kısımlarına aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Kaş kemiğinin üst kısmına sürülen aydınlatıcılar kaşın daha kalkık görünmesini sağlar. Aydınlatıcılar kaşlarla beraber göz pınarlarına da uygulanır. Bu bölgelere aydınlatıcı kullanırsanız; gözleriniz çok daha büyük görünecektir. Gözleriniz birbirine yakın mesafedeyse aydınlatıcılar gözlerinizi birbirinden daha ayrıkmış gibi gösterir.

Aydınlatıcıları allık sürdüğünüz bölgenin üst kısmına sürerseniz elmacık kemikleriniz daha fazla ortaya çıkar. Özellikle de yüz tipiniz toplu ve yuvarlak ise elmacık kemiklerinizin daha fazla ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Dudakların üst kısmında burun ile dudak arasında kalan çukur bölgeye aydınlatıcı uygularsanız dudaklarınızın şekli daha belirgin hale gelecektir. Ayrıca dudakta dolgun bir hava yakalamanız mümkün. Doğru kullanılan bir aydınlatıcı yüzünüzün şeklini estetik olarak çok daha hoş bir hale getirecektir.

Burnun orta kısmına sürülen aydınlatıcı burnunuzu daha şekilli gösterir. Ayrıca çenenin tam ortasına ve alnın orta bölgesine sürülen aydınlatıcı cildin çok daha canlı gözükmesini sağlar. Kendinizi iyi ve canlı hissetmediğiniz dönemlerde bu tip bir aydınlatıcı uygulamasıyla kendinizi daha enerjik gösterebilirsiniz.

Gözlerin altına hafif bir şekilde uygulanan aydınlatıcı göz altında bulunan mor halkaların görünümünü hafifletir. Bu bölgelere aydınlatıcı kullanırken aşırı miktarda uygulamamaya dikkat etmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here