Makyajla Uyumanın Zararları

0
811

Makyajla Uyumanın Zararları;

Cildinize yaptığınız en büyük kötülük tabi ki de makyajla uyumak. Ne kadar yorgun olursanız olun, mutlaka cilt temizliğinizi yapın. Eğer gün içerisinde makyaj yapmamışsanız bile, gün içerisinde cildimizin maruz kaldığı dış etkenlerden dolayı gün sonunda yüzünüzü temizleyin. Peki neden gece yatmadan önce cilt temizliği yapmanız gerekir? Cilt hücrelerinin yenilenmesi gece uyku sırasında gerçekleşir. Gece karanlık ortamda çevresel kirlilikler en düşük düzeydedir. Bu nedenle yeni sağlıklı cilt hücreleri oluşabilmesi için en uygun zaman, gecedir. Cilt, makyaj artıklarından arınmamış ise hücreler yenilenmez.

Eğer cildinizi temizlemezseniz cilt matlaşır gözeneklerde kir, yağ birikerek gözenekler tıkanır. Siyah nokta ve sivilce gibi cilt problemleri yaşayabilirsiniz. Aynı zaman da cilt zamanla elastikiyetini kaybeder, sarkmalar oluşur ve makyajın kötü etkileriyle savaşamayacak kadar güçsüzleşir. Bu nedenle “uyanınca temizlerim” düşüncesini aklınızdan çıkartın.

Sabah makyajınızı temizlemek daha zor!

Makyajla uyuduysanız, makyajın nasıl dağıldığını ve sizi daha zor bir cilt temizliğinin beklediğini göreceksiniz. Bu sizin için daha zor olacak özellikle ağır bir makyaj varsa… Ne kadar yorgun olursanız yatmadan önce cilt temizliğini alışkanlık haline getirin. “Cildimizin en büyük düşmanı zaman değil, ona davranış şeklinizdir…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here