Moda İkonu Olmak İçin 10 Adım

0
1135

Moda İkonu Olmak İçin 10 Adım

Sosyal medya ve internet sitelerinde hayranlıkla takip ettiğimiz moda ikonları sandığınız kadar insanüstü yeteneklere sahip değil desek şaşırırsınız diye düşünüyoruz. Şaşırmaya hazır olun çünkü gerçekten yapmanız gerekenler çok basit. Bayanelbise.com’un sizler için hazırladığı “Yapmanız Gerekenler” listesini uygularsanız, aynı etki ve beğenileri sizde kolaylıkla toplayabilirsiniz. Üstelik bunları yaparken büyük paralar harcamanıza gerek yok. Hadi şimdi ne yapmanız gerektiğine geçelim:

  1. Yarının işini bugüne bırak!

Dediğimiz gibi eğer giydiklerinizle insanların beğenisini toplamak ve bir moda ikonu olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey giyeceklerinizi önceden planlamanız. Böylelikle sabahın köründe kalkmak zorunda kalmayacaksınız ve daha uyumlu kombinler yaratabileceksiniz.

  1. Dolap temizliği

Alışverişe çıkmadan önce liste yapmaya ne dersiniz? Tabi bunun için bütün dolabınızı boşaltmanızı öneririz. “En çok giydiklerim” “Arada sırada giydiklerim” “Yüzüne bile bakmadıklarım” gibi bölümlere ayırın. Yüzüne bile bakmadıklarınızdan kurtulmakla işe başlayın. Atmaya kıyamayabilirsiniz ama söylemek isteriz ki onları gerçekten bir daha giymeyeceksiniz. Hem yeni kıyafetlere yer açmak kadar güzeli var mı?

  1. Eksik listesi

Dolap temizliği bittikten sonra ihtiyaç listesi hazırlama vakti. Zaten bu temizliğin ilk amacı da bu! İhtiyaç listenizi yaptıktan sonra hem fazla harcama yapmanıza da gerek kalmayacak, paranız cebinizi ısıtmaya devam edecek.

  1. İç çamaşırını unutma!

Bir moda ikonu olmak istiyorsan unutmaman gereken bir şey varsa o da iç çamaşırları. Bırak artık o klasik ve sıkıcı modelleri. Yeni, şık ve seksi modellerle sen de kendini daha iyi hissedecek ve bir gece önceden yaptığın kombinlerini daha iyi taşıyor olacaksın.

  1. Gözlem yapmayı ihmal etmeyin!

Bir moda ikonu olmak istiyorsan yapman gerekenlerden biri de diğer ikonları takip etmek. Kim nerede ne giymiş, makyajını, saçını nasıl yapmış. Üstelik bunları araştırmak çokta keyifli! Bunun için internet ya da moda dergilerinden faydalanabilirsin. Aklında bulunmasında fayda var: Moda dergilerinin yıllık üyelikleri daha uygun fiyata geliyor.

  1. Havaya göre giyin

Moda ikonu olacağım diye mevsimsel hatalar yapmamaya özen gösterin. Örneğin; midi boy pantolonlar moda diye 15-20 cm’lik kar varken onu giymemelisiniz. Her şey mevsiminde güzel bunu unutmayın!

  1. Skinny pantolonların gücü!

İster balık etli olun ister zayıf, dolabınızda mutlaka bulunması gereken parçalardan skinny pantolonlar. Kombin yapmakta zorlandığınız anlarda bir numaralı kurtarıcınız olacak bu pantolon modellerinin birkaç rengini almanızda fayda var.

  1. Mükemmel aksesuarlar

Kıyafetlerimize karakter katan şey ne deseniz kesinlikle aksesuarlar deriz! Sezon trendlerine göre edineceğiniz birkaç aksesuarla kombininizi zirveye taşıyabilirsiniz! Özellikle çanta ve ayakkabı seçimi çok önemli. Kombinine göre uyumlu olmaları gerektiği gibi genellikle aynı renk tercih etmemenizi öneriyoruz!

  1. Ütünüze özen gösterin

Bir moda ikonu asla kırışık kıyafetlerle gezmemeli! Unutmayın gözler üzerinizde ve asla yanlışı affetmezler, acımasızca eleştiri oklarına yakalanabilirsiniz! Kıyafetlerinizi katlamak yerine düzenli bir şekilde askılamanız hem kırışmasını önler hem de oluşturduğunuz renk skalasına göre daha kısa süre içerisinde giyinebilirsiniz. Eğer dolabınızın altında boş yerler varsa bu alanları çanta ya da ayakkabılarınızı koyarak değerlendirebilirsiniz.

  1. Acil durum kombini

Acil durumlarda zaten telaşlı olacaksınız, e o zaman ne diye acil durum kombini hazırlamayasınız ki? Böylelikle ne giyeceğim diye düşündüğünüz vakti makyajınıza, saçınıza harcayıp güzelliğinize güzellik katabilirsiniz!

Son olarak sakın özenti olmayın! Evet, ilham aldığınız birçok şey olacak. Oluyor da zaten. Eğer başarılı bir moda ikonu olmak istiyorsanız kombinlerinizin altına kendi imzanızı atmanız gerektiğini de unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here