Monokrom Trendi

0
1353
Monokrom Trendi

Monokrom Trendi

Son bir kaç yıldır devam eden ve kısa zamanda benimsenen monokrom trendi denilince aklınıza sadece siyah ve beyazın uyumu gelmesin. Aslında monokrom denilen moda terimi yalnızca bir renk ya da desenin hakim olduğu kombinleri ifade eder. Daha önce aynı renk kıyafetleri alt ve üst olarak giyme söz konusu olduğunda bunu demode ve rüküş bulurduk. Şimdilerde ise monokrom trendi ile bu tabu tamamen yıkılmış durumda. Örneğin beyaz bir pantolonun üzerine rahatlıkla yine beyaz bir bluz giyebilirsiniz.

Renk ve Kontrast Uyumu

Monokromda önemli olan aynı rengi farklı tonlarda ve ilgi çekici bir şekilde biraraya getirmek. Bu anlamda canlı renkleri kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Örneğin baştan ayağa kırmızı bir kombin yaparak iddialı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Kırmızı, siyah gibi canlı renkleri kullanırken metalik detaylar ya da nötr renkler ile leke oluşturmak önemli. Örneğin kolye, ayakkabı ve çantalarınızda bunu yapabilirsiniz.

Pastel Tonlar ile Monokrom

Kış sezonunda pastel tonlar giyerek ters köşe yapabilir ve kasvetli havalara biraz olsun renk katabilirsiniz. Pastel pembe, mavi, lavanta tonlarında kazak etek kombinleri ile kışa farklı bir hava katabilirsiniz. Bu yumuşak renkleri siyah gibi sert renklerle güçlendirebilirsiniz. Örneğin ayakkabınızı siyah seçebilirsiniz.

Nötr Renkler İle Monokrom

Tamamen siyah ve beyaz desenlerden oluşan monokrom kombinlerini sık gördük. Özellikle kazayağı, çizgili, kareli desenler bunlar arasında. Buna ek olarak gri gibi diğer nötr renkler ile kombinler yapılabilir. Kazak ve etek renk uyumundan sıkıldıysanız ceket ve pantolonda monokrom yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here