Olmazsa Olmaz: Siyah Elbise

0
1764

Olmazsa Olmaz: Siyah Elbise

Ne giyeceğimizi bilemediğimiz o zor zamanlarda en büyük kurtarıcımız ve olmazsa olmazımız küçük siyah elbiseler… Zamansız olması ve trendinin geçmemesi de her zaman hayat kurtarıyor. Klasik siyah bir elbise ve o gün nereye gidecekseniz ona uygun aksesuarlar… Bu kadar basit! Her dolapta mutlaka olması gereken siyah bir elbiseye sahip değilseniz bu yazı tam da size göre!

Öncelikle;

  • Küçük siyah bir elbiseniz yoksa ve almak istiyorsanız çok dar ya da parlak olmamasına özen gösterin.
  • Uzun süre bir elbiseyi kullanırım diyorsanız belki de paranıza kıyıp kaliteli bir markadan almanız faydalı olur.

klasik-kombin-siyah-elbise

Biraz da minik siyah elbisenin nasıl hayatımıza girdiğiyle ilgili bilgiler verelim… Aslında hayatımızda uzun süredir olan siyah elbiselere yeniden kimlik kazandıran ve hayatımıza sokan Coco Channel, 1926 yılında moda dünyasına bomba gibi düşüyor. Önceleri matem günlerinin sembolü olan bu elbise, Coco sayesinde trendi hiçbir zaman geçmeyecek olan parçaya dönüşüyor. Siyah elbisenin gücünü herkesten önce kavrayan Coco, meslektaşlarının eleştirilerine ve alaycı söylemlerine kulak asmadan çizgisini devam ettiriyor ve küçük siyah elbise efsanesi günümüze kadar devam ediyor.

Siz de yukarıdaki örneklerdeki gibi düz bir elbiseyle -mevsime göre seçtiğiniz- harika ve sıradışı kombinler yapabilirsiniz. Şimdi haydi alışverişe sevgili bayanlar!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here