Ruj Uygulama Teknikleri

0
1600

Dudaklarınıza nötr tonlarda bir dudak kalemi uygulayın. Daha sonra canlı kırmızı gibi koyu tonlarda bir ruju uygulayabilirsiniz. Onun üzerine turuncu gibi daha yumuşak tonlar ekleyerek dudaklarınızı orta kısımdan itibaren renklendirmeye devam edin. Tek bir renk elde etmek için uyguladığınız tonları birbirine karıştırın. İşte bu kadarJ

Konturlemenin Yararları
Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek istiyorsanız kontur uygulamanın da bir takım teknikleri vardır. İlk adımda dudaklarınızın her yerine hafifçe bir dudak kalemi uygulayın. Daha sonra bir kapatıcı yardımıyla dudaklarınızı doldurun. Bu adımdan sonra koyu tonlarda dudak kalemini uygulayın. Son adımda ise parlatıcı yardımıyla dudaklarınızı parlatın. Dikkat etmeniz gereken püf nokta dudak kalemi, ruj ve parlatıcıyı genellikle aynı tonlarda kullanın.

Ombre Dudaklar
Ombre dudaklara kavuşmak için iki farklı ruja ihtiyacımız olacak. Öncelikli olarak açık renkte olan rujumuzu uygulayın, daha sonra dudaklarınızın kenarından başlayarak koyu renkte olan ruju uygulayın. Dudaklarınızın orta kısmında oluşan renk geçişlerini çok seveceksinizJ

Vampy Etkisi
Vampy etkisi tamamen koyu kırmızı renk tonlarıyla ilgilidir. Öncelikli olarak kırmızı renkte tonları uygulamak oldukça zordur. Bunun için yapmanız gereken ilk hileniz dudak kalemi kullanmaktır.
Dudak kalemi uygulamakta zorlanıyorsanız bunun için kalemi uygularken öncelikli olarak köşelerden hareket ederek kalemi uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here