Saç Bakımında Yapılan Hatalar

0
1224

Saç Bakımında En Sık Yapılan Hatalar

Saçlar kadınların en büyük silahlarından biri. İlk olarak göze çarpan saçların bakımı için itinalı davranılması gerekir. Aksi takdirde saçlarınızın mat ve yıpranmış havası kıyafetinizi tamamen arkaya iter. Saçlarıma çok özen gösteriyorum fakat istediğim sonucu alamıyorum diyenlerdenseniz yazımızın devamını takip edin. Bu yazımızda saç bakımında en sık yapılan hataları sizin için bir araya getirdik.

Daha parlak ve dolgun saçlar için saçları her gün yıkamak doğru mu? Birçok kadının üzerinde ısrarla yaptıkları hatalardan biride saçlarını her gün yıkamak. Her gün yıkanan saçlar ne kadar sağlıklı olurlarsa olsunlar kurumaya yüz tutarlar. Uzmanlara göre saçlar iki ya da üç günde bir yıkanmalı. Saç derisinin kendi ürettiği yağa da ihtiyacı vardır. Saçların uzaması ve saç köklerinin daha sağlam olması için bu doğal yağa ihtiyacı vardır. Bu nedenle saçını her gün yıkayanlar saç köklerinde ve uçlarında daima kuruluk sorunu yaşarlar.

Saçlarında tıpkı bir canlı gibi gereksinimleri vardır. Vücut nemini su ile alıyorsa saçlarda dışarıdan yapılan bakımlarla nemlendirilmelidir. Saçlara nem terapisi yapan doğal bakımlar daha geç yıpranmalarını sağlar. Bu nedenle iki haftada bir düzenli olarak bakım yapılmalıdır. En yanlış bakım rutini kulaktan dolma duyulan bilgilerle bakım yapmaktır. Sabunlar her ne kadar saç bakımı için faydalıymış gibi görünse de saç köklerini kurutarak egzama gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olurlar. Sabunlardan uzak durmayan kadınlar saçları için en büyük yanlışı yapmış olurlar. Sabunun saç diplerinde kepeğe de neden olduğu belirlenmiştir.

Saçları sürekli yüksek ısılı aletlerle buluşturmak kopmalarına ve yıpranmalarına neden olur. Önemli bir işiniz yoksa ya da evden çıkmayacaksanız saçlarınızı yüksek ısılı saç şekillendirme aletlerinden uzak tutun. Bunun yerine saçlarınızı bol bol nemlendirerek onlara ihtiyacı olan nemi kazandırın. Saçlarda yapılan en büyük hatalardan biri de; saçları ısı oranı çok yüksek saç şekillendirme aletleriyle şekillendirmektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here