Selfie İçin Makyaj Tüyoları

0
1033
Blue Swimsuit self portrait

Selfie İçin Makyaj Tüyoları

Hemen hemen herkesin kendini fotoğraflamasına oldukça alışığız. Peki her selfie çekiminde güzel çıkmayı başarabiliyor musunuz? Cevabınız hayır ise yazımızın devamını takip etmelisiniz.

İşte Size Selfie İçin Makyaj Tüyolarımız

Selfie çekerken makyajınızın parlamaması lazım. Bunun için cildinize mat fondöten sürmeyi deneyin. Cildinizi aydınlık ve parlak gösterecek fondötenlerden uzak durun. Mat bir bitiş selfienin daha net görünmesini sağlayacaktır.

Pembe tonlarında allık uygulayın. Bu şekilde uygulanan allıklar fotoğraflarda daha güzel çıkmanızı sağlar. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinizin üzerine sürmeyi deneyin. Yüzün her bölgesine aydınlatıcı sürmekten kaçının. Bunun yerine yüz bölgesinde ön planda olan bölgelere hafif şekilde aydınlatıcı kullanın.

Rimel sürerken elinizi olduğu kadar bol tutun. Üst üste rimel uygulaması yaparak gözlerinizi daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz. Gözlerinizi vurgulamak için eyeliner uygulamaktan çekinmeyin. Hatta eyeliner uygularken kalın şekilde sürmeyi deneyin. Gözleriniz bu şekilde daha fazla belirgin hale gelecektir.

Gözlerinizin etrafını ve göz pınarlarınızı aydınlatıcı yardımıyla öne çıkarın. Gözlerinizin çevresi karanlık değil aydınlık olmalıdır. Bu şekilde göz renginiz daha belirgin hale gelecektir.

Yüzünüzün hatlarını daha fazla ortaya çıkarmak için gölgelendirme işlemi uygulayın. Bunun için koyu renk fondötenlerden ve kapatıcılardan faydalanın. Elmacık kemikleriniz belirgin değilse gölgelendirme yöntemi ile elmacık kemiklerinizi yüzeye çıkarın. Yüz hatları belirgin olan kişilerde gölgelendirme tekniğini kullanabilirler.

Belirgin dudak rengi elde etmek için koyu renkli rujlar kullanın. Nude ruj renklerinden kaçının. Dudaklarınızın daha dolgun çıkması için dudak kalemi ile hafif şekilde bir çerçeve çekin. Koyu renkli rujlar dudaklarınızı ne kadar geri plana atsa da daha renkli görünmenizi sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here