Şık ve Zarif Olmanın Yolları

0
1148

Şık ve Zarif Olmanın Yolları

Günlük hayatta her zaman şık olmak önemlidir. Ancak şık bir görünüm için bazen renk kombinasyonları oluşturmak zor olmaktadır.

Kıyafetinizle odak noktası olmak istiyorsanız kırmızıya yer vermeniz gerekmektedir. Örneğin; kırmızı bir kıyafetle oluşturacağınız siyah bir giysi ile şık bir görünüm yaratmak mümkün. Pastel tonlar ile kullanacağınız kombinlerle şık ve doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Hardal tonlarına sahip renkler arasında kahverengi, bej, sarı renk tonları ile kullanacağınız siyah beyaz gibi tonlar ile klasik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şık ve Zarif Olmanın Yolları

Saçlarınız her zaman bakımlı, temiz ve fönlü olmalı

Elleriniz için tırnak bakımınız manikürünüz yapılmış olmalı

Cildinizin temiz olmasına önem vermelisiniz

Ağır olmayan kokular tercih edebilirsiniz.

Diş bakımına özen gösterin

Saçlarınız boyalı ise dip boyalarının çıkmamasına özen gösterin

Tırnaklarınızın kıyafetlerinizle uyumlu tonlarda ve bakımlı olmasına dikkat edin

Saç

Saçlarınızın bakımlı ve temiz oluşu çok önemlidir. Ayrıca yüz şeklinize uygun kesimli bir saç modeli de oluşturmanız gerekmektedir.

Kaşlar

Kaşların güzel görünmesini sağlamak için bakımını yapmanız gerekmektedir. Genellikle 2 haftada çıkan kaşlarınızın altda yeni çıkan kısımlarını toplamanız gerekebillir. Küçük bir detaymış gibi görünse de Kaşlarınızın şekli yüz şekline  göre alınmıştır. Gözlerin çekici ve güzel görünmesini sağlayan kaşlarımızın bakımını da düzenli olarak yapmalıyız. Özellikle kaşlarımızı alıyorsak; en geç 2 haftada 1 yeni çıkan kaşları toparlamalıyız. Küçük bir detaymış gibi görünse de; yüze bakıldığında ilk fark edilecek olan detaylar arasındadır.

Makyaj

Makyaj günlük hayatta çoğu kadının tercih ettiği bir konudur. Fakat makyaj yaparken fazla abartılı olmamasına doğallıktan uzaklaşılmamasına dikkat etmek gerekir. Bu noktada kişinin kendi cildini iyi tanıması ve buna göre tenine uygun doğru makyaj uygulaması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here