Siyah Noktalardan Kurtulmak Çok Kolay!

0
898

Siyah Noktalardan Kurtulmak Çok Kolay!

Biz kadınların büyük düşmanlarından biri siyah noktalar… Siyah noktalardan kurtulmak için çok para harcamanıza hiç gerek yok desek? Evde yapabileceğiniz doğal karışımlarla da siyah noktalardan kolayca kurtulabilirsiniz. Genellikle yağlı ciltlere sahip olanların sıkça başına gelen bu durum mutsuz hissetmemize neden olabiliyor. Tıkalı gözenekler ve oksijenin birleşmesiyle ortaya çıkan siyah noktalar, cildimize kimyasalları bulaştırmadan da basit yöntemlerle çıkabiliyor. Bunun için Bayanelbise.com editörlerinin önerilerini bir kağıda not etmeye ne dersiniz? Sizler için bulduğumuz maske, peeling ve tonik tarifleri gerçekten de işe yarıyor!

KİL

Belki de siyah noktalar için en mucizevi karışım diyebiliriz. İçinde bulunan mineraller sayesinde hem siyah noktalardan kurtulabilir, hem de taptaze bir cilde kavuşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise çok basit! 1 yemek kaşığı kil ve macun kıvamına gelecek kadar suyla karışımınızı hazırlayın. Yüzünüze iyice yaydıktan sonra 10-20 dk. arası yüzünüzde bekletin ve yıkayın. Kısa sürede aldığınız sonuca çok şaşıracaksınız. Eğer kuru ya da normal bir cilt yapınız varsa kil maskesinden sonra nemlendirici kremle yüzünüzü nemlendirmenizi öneririz.

YEŞİL ÇAY

Yağlı ciltlerin bir numaralı düşmanı yeşil çay desek ne dersiniz? Yeşil çay, içerdiği antioksidan özelliği ile cildinizdeki fazla yağlardan kurtulmanıza yardımcı olacak sihirli bir yardımcı! Üstelik yeşil çayı uygulaması da bir hayli kolay. Sabahları demlediğiniz yeşil çayı soğuduktan sonra pamuk yardımıyla siyah noktaların olduğu bölgeye sürün. 10 dk. kadar beklettikten sonra siyah noktalı bölgeyi temizleyin. Bu işlemi haftada 3-4 kere tekrarlarsanız mükemmel sonuca erişebilirsiniz.

BUHAR BANYOSU

Belki de en bilinen yöntemlerden biri buhar banyosu… Yalnızca buharla ilgili bildiğimiz tek yanlış gözenekleri temizlediğini düşünmemiz olabilir. Aslında buhar banyosu gözenekleri temizlemez. Gözeneklerin içindeki siyah noktaları yumuşatıp etkisini azaltır. Bir kaba boşalttığınız kaynar suya başınızı eğdikten sonra bir havlu yardımıyla başınızı örtün. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise, kaynar suya çok fazla yakın durmamak. 10-15 dk. kadar bekledikten sonra, cildinizi tahriş etmeyecek bir havluyla yüzünüzü durulayın. Ardından cilt tipinize uygun nemlendirici bir kremle işleminizi sonlandırın. Bu uygulama için haftanın 1 gününü ayırmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here