Sonbahar Makyaj Trendleri

0
905

Bakımlı kadın olmanın temelinde temizlik yatar. Öncelikle temiz bir cilt makyaja zemin oluşturmak için çok önemlidir. Adım adım makyaj uygulamasının diğer bir aşaması ise nemlendirmektir. İyi nemlendirilmeyen bir cilt makyajı taşıyamaz. Özellikle kuru ciltler makyaj öncesi nemlendirmeye çok önem vermeliler. Sonbahar makyajı denince ilk aklımıza gelen toprak tonları oluyor.

Nemlenmiş cildimiz makyaja hazır. Günlük makyaj uygulamalarında cilt fazla problemli değil ise BB krem kullanılabilir. Gece makyajında ise fondöten tercih edilebilir. Fondöten tercih ederken cildimize en yakın tonu tercih etmek maske görünümünden bizi uzaklaştırır.

Sonbaharın gelmesiyle makyajda toprak tonları hâkimiyet kurdu. Sadece toprak tonları değil, bu sezon iddialı renkler ve ışıltılar sonbahar makyajının favorilerinden. Metalik tonlar kıyafetlerde olduğu gibi makyajda da moda. Neonlar da sezonun makyaj trendleri arasında yerini aldı.

Birkaç sezondur vazgeçilmezler arasında olan highlighter yine göreceğimiz detaylardan. Işıl ışıl parlayan sağlıklı cilt görünümüne highlighter ile kavuşmak mümkün. Çocukluğumuzda banyo yapar gibi üzerimize döktüğümüz simler geri döndü. Sonbahar makyajı trendlerinden bir diğeri sim. Simli makyajı minimal olarak gece için kullanmak en doğrusu olacaktır.