Tatil Bavulu Hazırlamanın Yolu

0
809

Tatil Bavulu Hazırlamanın Yolu
Tatile gitmeden önce bavul hazırlamak oldukça stresli bir iştir. Öncelikle son derece planlı hareket etmek gerekmektedir. Toplu ve düzenli tatil bavulu hazırlamanın yollarını sizler için derledik.
Tatil Bavulu Hazırlarken Listeleme Yapın:
Tatil bavulu hazırlarken öncelikli olarak işe liste yaparak başlayın. Önemli olan planlı hareket etmektir.  Listeyi oluştururken sizin için öncelikli olanları yazın.
Bavul Seçiminde Çeşitli Cepleri Olan Bavulları Tercih Edin:
Bavul seçerken küçük gözleri olan bavullar sizin için hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu gözlere aksesuarlarınız, çoraplarınız, iç çamaşırı gibi küçük kişisel eşyalarınızı sıkıştırabilirsiniz. Bu küçük gözler bayağı işinize yarayacaktır.
Tatile Çıkarken Kaç Gün Kalacağınızı Belirleyin:
Tatile çıkarken ne kadar uzakta olacaksınız o kadar eşya yanınıza alabilirsiniz. Kalacağınız günlere göre farklı kombinler belirleyebilirsiniz.
Tatile Gideceğiniz Yere Göre Kıyafet Seçimi:
Tatile çıkmadan önce gideceğiniz yere göre kıyafet seçimi yapabilirsiniz. Mesela yurt dışına mı çıkacaksınız? Gideceğiniz yer tatil köyü mü? Yoksa doğayla iç içe bir tatil yeri mi? Öncelikli olarak bunu belirlemeniz gerekmektedir.
Eşyalarınızı Yerleştirirken Dikkat Etmeniz Gerekenler:
Eşyalarınızı yerleştirirken dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Önemli olan eşyaların çokluğu değil onları bavula nasıl yerleştirdiğinizdir. Giysilerinizin kırışmasından çekinmeyin. Takı, iç çamaşırı, kozmetik ürünlerinizi küçük gözlere koyun. Ayakkabılarınızın içine takı, çorap gibi eşyaları koyarak hem fazla yer işgal etmesini önleyin, hem de ayakkabılarınızın deforme olmasını engellemiş olabilirsiniz.
Bavulu Ekonomik Kullanın, Fazla Yer İşgal Etmeyin:
Bazı eşyalarını gideceğiniz yerde de temin edebilirsiniz. Lazım olur diye  gereksiz ayrıntılarda kaybolmayın.
Bavula Koyacağınız Kıyafetleriniz Az ve Öz Olmalı:
Çoğu kıyafetleriniz ile uyumlu kombin oluşturacağınız giysilerinizi yanınıza alabilirsiniz. Örneğin; 3 çeşitli kombin oluşturacağınız beyaz t-shirt gibi. Kullanacağınız beyaz t-shirt ile başka kıyafetleriniz ile kombin oluşturarak farklı bir stil oluşturabilirsiniz. Ayakkabı seçerken de genellikle hem gündüz  hem de gece kıyafetleriniz ile kombin oluşturacağınız ayakkabılardan faydalanın. Aksesuar seçiminde de aynı şekilde farklı kombinlerinizle uyumlu stiller tercih edebilirsiniz.
Bavulunuzdan Ayrı Olarak  El Çantası Koymayı Unutmayın:
Herşeyi bavula sığdıramazsınız. Ayriyeten bavulunuzun yanında alacağınız bir çanta ile önemli eşyalarınızı yanınıza alabilirsiniz. El çantanızın içine fotoğraf makinesi, kimlikleriniz, pasaportunuz, deodorantınız, kitabınız, mp3’ünüz gibi eşyaları almanız mümkün.
İlk Yardım Çantası Hazırlamaya Unutmayın:
Baş ağrısı, mide bulantısı gibi rahatsızlıklarınız için ilaçlarınızı kolayca alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here