Tatil Çantanda Olması Gereken Kişisel Bakım Ürünleri

0
595

Tatil planları yapmaya aylar öncesinden başlıyoruz. Bu kadar özendiğimiz tatil planımızın en önemli detaylarından biri de bavulumuzu hazırlamak. Ne kadar hazırım desek eksik bir şeyler kalabiliyor.

Güneş Kremleri

Kıyafetlerimizi, plaj eşyalarımızı özenle yerleştirdikten sonra kişisel bakım ürünlerine sıra geliyor. Güneş kremi en önemli detaylar arasında. Günlük hayatta bile güneş kremi kullanmanın gerekliliği belirtilirken sürekli güneşle temas halinde olacağımız yaz tatilimizde güneş koruyucuları yanımıza almayı unutmamalıyız. Özellikle güneşe çıkacağımız ilk zamanlarda yüksek faktörlü koruma ürünleri kullanmakta fayda var.

Nemlendiriciler

Güneş, deniz, havuz derken gerilen cildimizi neme doyurmak gerekir. Güneş sonrası nemlendiricilerden yüz ve vücut nemlendiricimizi yanımıza almayı unutmamalıyız. Cilt tipimize uygun olan nemlendiriciyi seçmek oldukça önemlidir. Yaz aylarında cildimiz kışın olduğu kadar neme ihtiyaç duymayabilir. Bu durumda cildin ihtiyacı olan ürünü mevsime göre belirlemek önemlidir.

Parfüm ve Deodorantlar

Her daim bakımlı olmak ve temiz kokmak önemlidir. Yaz mevsimine uygun hafif parfüm seçimleri yapmakta fayda var. Deodorantlar ise yaz kış kullanmamız gereken kişisel bakım ürünleri olmakla birlikte tatil çantamıza muhakkak eklememiz gereken detaylardandır.

Makyaj Malzemeleri

Yazın doğal ve hafif makyajları tercih etmekte fayda var. Yaz akşamlarında kullanmak üzere her zaman kullandığımız makyaj rutini ürünlerini yanımıza alabiliriz. Ancak bronzlaşma durumu dikkate alınarak ten ürünü seçimini buna göre yapmakta fayda var. Ruj, allık ve rimel bakımlı ve sağlıklı bir cilt görünümü için çoğu zaman yeterli olur. Ten ürünü kullanımında hafif ürünleri tercih etmek gerekmektedir.

Tüy Sorunu

Bikini ve mayo içerisinde her daim pürüzsüz görünen cilt için yanımıza tercihimize göre jilet, epilasyon aleti vs. almakta fayda var. Kullanmayacağınızı düşünseniz bile bu tip malzemeleri yanımızda bulundurmak zor zamanlar için kurtarıcı olacaktır.

Diş & Yüz Temizleme Ürünleri

Diş temizliği her daim çok önemlidir. Tatil çantamızda eksik olmaması gereken ürünlerin en önemlilerinden biri de diş fırçamızdır. Bunun yanında yüz yıkama jeli gibi yüz temizleyicimizi muhakkak çantamıza atmalıyız.

Vücut ve Saç Bakım Ürünleri

İster butik otel olsun ister en lüks otel siz de saçlarınıza ve vücudunuza her ürünü kullanmam diyenlerdenseniz yanınıza en favori saç ve vücut ürünlerini almalısınız.