Tatil Sonrası Yıpranan Saçlara Bakım

0
366

Yaz tatilinde deniz, kum, güneş derken saçlarımız yıpranabiliyor. Deniz ve havuz sonrası her gün şampuan gören saç kuruyor. Böyle olunca tatil dönüşünde ihmal ettiğimiz saçlarımıza bakım yapmak şart.

Saç Maskelerinden Faydalanın

Nemini kaybeden saçları eski sağlığına kavuşturmak için saç için özel üretilen nem maskelerinden kullanabilirsiniz. Saçı besleyen, nem veren ve kaybettiği hacmi kazandıran nem maskeleri işinize yarayacaktır. Serum kullanımı da tatile giderken çantanızda taşıyabileceğiniz ve uygulaması kolay olan anında farkını hissettiren bir yöntemdir.

Doğal Yağlarla Saç Bakımı

Faslı kadınların güzellik sırlarından olan argan yağı, saçınıza uygulayabileceğiniz doğal yağlardandır. Saçınızı besler ve canlandırır. Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve hint yağı da saçları besleyen ve onarılmasına yardımcı olan yağlardır. Argan yağı diğer yağlar kadar ağır olmadığından uçlarına hafifçe uygulayacağınız yağı durulama gerektirmeden de kullanabilirsiniz. Hint ve badem yağı ise ağır yapıları nedeniyle uygulama sonrası bir süre bekletildikten sonra durulanmalıdır.

Saçlarınızı Bir Süre Dinlendirin

Yorgun düşen ve yıpranan saçlarınızı hemen ısıyla buluşturmamak en doğrusu olur. Boya gibi saçı yoran ve fön gibi ısıyla buluşturan işlemlerden kısa süreli uzak durmak saçınızın kolay toparlanmasına fayda sağlar. Uçlarından yıpranan kısımları aldırmak ise sağlıklı uzamasını kolaylaştırır.