Tüm Cilt Tiplerine Uygun Cilt Maskesi

0
954

Yaz sezonunda güzel bir cilde kavuşmayı herkes ister. Bu nedenle çeşitli bitkisel yağlardan elde edilen her cilt yapısına uygun maske tarifini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Maskemiz basit ve masrafsız. Maskemiz tamamen doğal malzemelerden oluşmaktadır. Bu ürünleri her yerden temin etmeniz mümkün. Ayrıca malzemeler uzun süre saklanabilen ürünler olmaktadır.
Evde kolaylıkla hazırlayacağınız lavanta, gül suyu yağı, avokado gibi malzemelerden hazırlanan maske ile cildinizi kışa hazırlayın. Öncelikle avokadoyu iyice ezip püre kıvamına getirdikten sonra 5-6 damla lavanta yağını döküp bu iki malzemeyi iyice karıştırın. Malzemeleri karıştırdıktan sonra üzerlerine gül suyunu döktükten sonra yüzünüze uygulayınız. 15-20 dakika cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü yıkabilirsiniz.

Kuruyan Cİlt Yapınıza Gül Suyu
Maskeyi yüze uyguladıktan sonra cildinizi gül suyu ile yıkıyabilirsiniz. Gül suyunun hücre yenileyici özelliği vardır. Gül suyu cildinize nefes aldırır. Gül suyunun ayrıca bakteri ve virüs öldürücü özelliği de bulunmaktadır. Maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here