Vücut Tipine Göre Ayakkabı ve Aksesuar Seçimi

0
1714

Vücut Tipine Göre Ayakkabı ve Aksesuar Seçimi

Vücut ölçüleriniz her ne kadar mükemmel bir görünüme sahip olmasa da, takacağınız doğru aksesuarlarla daha zarif ve şık görünebilirsiniz. Dolabınızdaki kıyafetleri tümüyle yenilemeniz gerekmiyor. Birtakım rötuşlar yaparak iyi görünmeyi başarmanız mümkün.

Doğru aksesuar seçimi sizi elit bir görünüme kavuşturur. Göğüs ölçünüz büyükse; gömleklerle mutlaka büyük kolye kullanmalısınız. Büyük kolye dikkati boyun kısmına yöneltecektir. Balıkçı yaka kazakların üstüne kolye takmanız büyük bir moda hatasına neden olur. Balıkçı yaka kazak giydiğinizde boyun kısmını tamamen boş bırakın.

Yüzünüz normal ölçülerden daha topluysa; uzun küpe tercih etmeyin. Onun yerine top küpeler tercih edebilirsiniz. Boynunuz kısa ise; kalın kolyelerden mümkün olduğunca uzak durun.

Ayak bilekleriniz vücudunuza göre kalın yapıdaysa; bilekten bantlı ayakkabılardan uzak durun. Açık renk kıyafetlerle siyah ayakkabı giymemeye özen gösterin. Ayakkabınız farklı bir modeldeyse ve zarifse uygun şekilde giymeyi deneyebilirsiniz. Moda kurallarına göre açık renk kıyafetlerle siyah ayakkabı giyilmemelidir. Bacaklarınız oldukça inceyse; çok sivri topuklu ayakkabılardan uzak durun. Bu tip topuklar bacaklarınızı daha ince gösterecektir. Vücudunuz armut formundaysa; orta topuk ayakkabılar giymeyin. Ayakkabılarınızın yüksek topuk olmasına özen gösterin.

Göğüsleriniz ya da basenlerinizde her iki tarafı da ortaya koyacak kıyafetlerden kaçının. Sadece bir bölgeye dikkat çekmeyi amaçlayın. Parlak renk kumaşlardan mümkün olduğunca kaçının. Özellikle de gündelik kombinlerde parlak renkli kumaşlar kullanmayın.

Dar pantolonları tercih etmek yerine daha bol pantolonları seçin. Dar pantolonlar dikiş yerleri gerildiği için sizi daha şişman gösterebilir. Bol pantolonlarda dikişler gerilmediği için fit bir görünüm yakalarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here