Yaz sezonuna girerken cilt bakımı nasıl olmalı?

0
908

Yaz sezonuna girerken cilt bakımı nasıl olmalı?

Yaz sezonuna girerken  deniz, havuz, güneş ışınları gibi etkenlerden dolayı yıpranan cildimize özel bir bakım yapmamız gerekiyor. Cildimize yapacağımız bakım cildimizin yapısını koruyan cildimizin daha güzel görünümüne kavuşmasına yardımcı olan bir işlemdir. Cildimize yapacağımız bakımın esas kuralı cildimizi yapısına göre yapacağımız ürünlere uygun cilt temizliği ile başlar. Cilt temizliğinin yanlızca makyaj kalıntılarını temizlemek için değil sabahları da yapılması gerekmektedir. Cildimizin üzerinde oluşan makyaj kirleri ve mat bir görünümün oluşmaması için cildinize uygun temizleyiciler ile bakımını yapmanız gerekmektedir.

Yaz aylarında nasıl bir temizlik uygulamak gerekmektedir?

Yaz mevsiminde cildimiz dış etkenlerden dolayı kurur ve bakım ihtiyacı hisseder. Yazın evde uygulayacağınz günlük bakıma haftada en az 1-2 kez nem maskesi yaparak cildinizin ihtiyaç duyacağı nemi kazandırabilirsiniz. Yaz sezonu boyunca kullandığınız bronzlaştırıcılar, koruyucu ürünler cilt altanda birikintilere ve mat bir görünüm oluşmasına neden olur. Bu sayede cilde soyan ve arındıran maskeler ile ciltte oluşan kalıntılardan kurtularak cildinizin doğal, pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ayaklarınız için bakım;

Kışın kapalı kalan ayaklarınız nemini kaybetmektedir. Kuruyan ayaklarınız bakımsız ve kötü görünüme sebep olur. Bu nedenle ayaklarınızı yaza hazırlamak için yapmanız gereken öncelikle ayaklarınızda oluşan ölü deri, sertlik ve kuruluktan kurtulmaktır. Topuklarınız da oluşan ölü hücreleri temizledikten sonra ayak kremleri ile ayaklarınızı neme kavuşturabilirsiniz.

Elleriniz için bakım;

Kışın soğuktan elleriniz ve tırnaklarınız kurur. Kuruyan ellerinizi nemlendirmek için peeling ve yağlardan faydalanın. En başta evde uygulayacağınız malzemelerle ihtiyacı olan nemi kazandırabilirsiniz. Bunun için bal ve şekeri karıştırın ve bu karışımla ellerinize masaj yaptıktan sonra bol su ile durulayınız.

Yüzünüz için bakım;

Kış aylarında yüzünüzü daha canlı, bronz göstermek için fondotenler, allıklar ve bronzerları kullanıyoruz. Bu ürünler cildimizin nefes almasını engelleyerek soğuk kış günlerinde cildimizin nefes almasını engelleyerek cildimizin pul pul, mat bir görünümüne sebep olur. Yazın cildimizin nefes alması için yalnızca maskara, ruj ve allıktan faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here