Yaz Sezonunda Cilt Bakımı

0
897

Yaz sezonuna girerken deniz, güneş ışınları, havuz gibi etkenlerden dolayı yıpranan cildimize özel bir bakım yapmamız gerekiyor. Cildimize yapacağımız bakım cildimizin yapısını koruyan cildimizin daha güzel görünümüne kavuşmasına yardımcı olan bir işlemdir. Cildimize yapacağımız bakımın esas kuralı cildimizin yapısına göre yapacağımız temizlik ile başlar. Cilt temizliğin yalnızca makyaj kalıntılarını temizlemek için sabahları da yapılması gerekir. Cildimizin üzerinde oluşan makyaj ve mat bir görünümün oluşmaması için cildinize uygun temizleyiciler ile bakımını yapmanız gerekmektedir.

Yazın nasıl bir temizlik uygulamak gerekmektedir?
Yaz mevsiminde cildimiz dış etkenlerden dolayı kurur ve bakıma ihtiyaç hisseder. Yazın evde uygulayacağınız günlük bakıma haftada en az 1-2 kez nem maskesi yaparak cildinizin ihtiyacı olan nemi kazanabilirsiniz. Yaz sezonu boyunca kullandığınız bronzlaştırıcılar, koruyucu ürünler cilt altında birikintilere ve mat bir görünümün oluşmasına neden olur. Bu sayede cilde soyan ve arındıran maskeler ile ciltte oluşan kalıntılardan kurtularak cildinizin doğal, pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Ayaklarınız için bakım;
Kışın kapalı kalan ayaklarınız nemini kaybetmektedir. Kuruyan ayaklarınız bakımsız ve kötü görünüme sebep olur. Bu nedenle ayaklarınızı yaza hazırlamak için yapmanız gereken öncelikle ayaklarınızda oluşan ölü deri, sertlik ve kuruluktan kurtulmaktır. Topuklarınız da oluşan ölü hücreleri temizledikten sonra ayak kremleri ile ayaklarınızı neme kavuşturabilirsiniz.

Elleriniz için bakım;
Kışın soğuktan elleriniz ve tırnaklarınız kurur. Kuruyan ellerinizi nemlendirmek için peeling ve yağlardan faydalanın. En başta evde uygulayacağınız malzemelerle ihtiyacı olan nemi kazandırabilirsiniz. Bunun için bal ve şekeri karıştırın ve bu karışımla ellerinize masaj yaptıktan sonra bol su ile durulayınız.

Yüzünüz için bakım;
Kış aylarında yüzünüzü daha canlı, bronz göstermek için fondötenler, allıklar ve bronzerları kullanıyoruz. Bu ürünler cildimizin nefes almasını engelleyerek soğuk kış günlerinde cildimizin nefes almasını engelleyerek cildimizin pul pul mat bir görünümüne sebep olur. Yazın cildimizin nefes alması için yalnızca maskara, ruj ve allıktan faydalanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here