Yüz Şeklinize Uygun Saç Kesimi

0
1399

Yüz şeklinize uygun saç kesimi istiyorsanız doğru yerdesinizJ Yüz şeklinize uygun saç kesimleri…
Saç modelinizde değişiklik yapmak istiyorsanız yalnız nasıl saç modeli istediğinize karar veremediyseniz Bayanelbise. Com olarak yüzünüze yakışacak saç modellerini sizin için listeledik.

Oval Yüz Şekli:

Öncelikli olarak en şanslı yüz tipine sahip kişiler bu yüz şekline sahip olanlardır. Oval yüz bütün saç modellerine yakışmaktadır. Fakat oval yüz şekline sahip olanlar yüz hatlarınızı kapatacak şekilde kesimleri tercih etmek yerine aynı hizade kesilmiş saçlar ile yüz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Kare Yüz :
Kare yüz şekline sahip olanlarda dikkat çeken kısım köşeli çeneleridir. Bu yüzden köşeleri biraz yumuşatmak için kısa saçlar tercih edebilirsiniz. Ör: Bob Stili, Katlı Kesimler…

Yuvarlak Seçimler:
Yuvarlak yüz hattına  olanlar yüzünüzün yuvarlak olan hatlarını biraz daha uzun ve ince göstermeniz gerekebilir. Yüz şeklinizi uzun göstermek istiyorsanız ortadan ayrılmış saçlar tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın üst kısmını hacimli göstererek yüzünüzü uzun gösterebilirsiniz.

Üçgen Yüz Şekilleri:
Üçgen yüz şekline sahip olanlar yüz şeklinde saç uçlarına verilen katlı kesimler hacimler ile sağlanabilir. Çene hizasından başlanan katlı kesimler yüz şeklinizi daha da orantılı bir görünüme kavuşturacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here