Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Tüyoları

0
1863

Yüzü Zayıf Gösteren Makyaj Tüyoları

Yüz yapınızın dolgun olmasından şikayetçiyseniz bu durumu bir takım makyaj hileleri kullanarak engelleyebilirsiniz. Yüzün zayıf görünmesini sağlayan en önemli detay; kemikli yapıların ön plana çıkmasıdır. Toplu yüz tipinde kemikler belirgin olmadığı için çeşitli gölge oyunlarıyla yüz yeniden yapılandırılır.

Yüzde kemikli görünümü ortaya çıkaran bazı noktalar vardır. Elmacık kemiklerinin yanı sıra, kaş kemikleri ve alın kemiği yüzün daha zayıf görünmesini sağlar. Bu noktaları tespit ettikten sonra yüzünüzü daha zayıf göstermek için makyaj yapmaya başlayabilirsiniz.

Makyaja başlamadan önce kontürleme işlemini çok iyi bilmeniz gerekir. Kontürleme işleminde gölgelendirmeden yararlanarak kemikli kısımları ortaya çıkarırsanız zayıf yüz hatlarına kolay yoldan ulaşmış olursunuz. Ten renginizden daha koyu tonlarda kapatıcıyla gölgelendirme işlemini yapabilirsiniz. Aydınlatma işlemi içinde teninizden daha çık pudralar seçmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta; gölgelendirme işlemleri için koyu, aydınlatma işlemleri içinse açık renkler kullanmaktır. Kremsi ürünlerinizi dağıtırken her zaman sünger kullanmalısınız. Pudra fırçaları kremsi ürünleri iyi dağıtmayacak ve yüzünüzde çizgilenme gibi olumsuz görüntüler meydana gelecektir.

Dolgun bir yüzü makyaj tüyoları ile daraltmak için, alın bölgesinin yan taraflarından saç diplerinin olduğu yerden başlayıp aşağı kısma doğru gölgelendirme yapmanız gerekir. Elmacık kemiklerinin olduğu bölgeyi parmaklarınızla belirledikten sonra hemen alt kısmına koyu tonlarda seçtiğiniz kapatıcıyı uygulayarak dağıtın. Aydınlatıcıyı ise elmacık kemiklerinizin üstüne, alnın orta kısmına ve çeneye uygulayın. Yüzünüz şimdi daha zayıf ve estetik görünecektir.

Allık uygularken dairesel şekilde sürmemeye özen gösterin. Bu şekilde allık sürerseniz yanaklarınız daha kilolu görünecektir. Allığı sürerken gözlerinizin bitiş kısmına doğru yani yukarı doğru sürmelisiniz. Enine doğru yapılan hareketler yüzü daha kalın gösterirken, boyuna uygulanan hareketler ise yüzü daha zayıf gösterecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here