Yüzünüzü makyaja hazırlayın

0
1329

Yüzünüzü makyaja hazırlayın

Eğer daha doğal ve kusursuz görünmek istiyorsanız ne kadar aceleniz olursa olsun ya da ne kadar yorgun olursanız olun cilt bakımınıza önem vermeniz gerekiyor. Yüzünüzü makyaja hazırlamak için yapacağınız önemli dokunuşlarla fondöten cildinizde daha uzun süreli ve doğal duracak. Özellikle bu sene doğal makyajın da trend olmasını göz önünde bulundurursak, sizler için hazırladığımız adımları denemenizi öneririz.

Öncelikle cilt tipinize uygun yıkama jeli ile cildinizi temizleyin. Ardından dudaklarınıza peeling uygulayarak yumuşamasını ve ölü derilerden arınmasını sağlayın. Bir sonraki aşama ise cilt tipinize uygun bir tonikle cildinizi arındırmak! Cildinizi arındırdıktan sonra mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Eğer uygun yüz kremi bulma konusunda endişeleriniz varsa serum ya da güneş kremi de kullanabilirsiniz. Tabii ki bir cilt doktoru ya da güzellik uzmanından yardım almanız sizin için daha iyi olacaktır.

Yüzümüzde belki de dikkat etmemiz gereken en önemli yer göz çevremiz. Özellikle göz çevresini sürekli nemlendirmek gerekiyor. Göz makyajı genellikle akmaya müsaittir.  İlerleyen yaşlarda biz kadınların başının tatlı belası kaz ayakları, ne kadar nemlendirirseniz o kadar geç çıkar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here